Pěší výlet přes Nupaky do Kuří

pumptrack

Po dvouleté přestávce vás opět zvu na pokračování pěšího objevování zajímavých míst v okolí Dobřejovic. Tentokráte se podíváme do sousedních Nupak a do malebného údolí Pitkovického potoka těsně za touto vsí.

Terén: vedlejší silnice, cyklostezky, dobře udržované cesty
Mapa výletu: www.1url.cz/@NupakyKuri

Z dobřejovické návsi se vydáme po Čestlické až na kraj obce. Odtud pokračujeme rovně po asfaltové cestě až k podjezdu pod dálnici. U budovy Auto Opat vstupujeme do Nupacké obchodní zóny. Zahneme doprava do ulice Komerční a za prodejnou levných potravin hned doleva. Na konci ulice za budovami skladů a firem  se nachází údolíčko potoka. Kolem potoka zahneme doprava a kolem dětského hřiště přijdeme ke Společenskému centru Nupaky. Tam bývalo v klidnějších dobách možné se občerstvit v kavárně, vzhledem k nedokončené změně provozovatele a omezením spojeným s nouzovým stavem se tam ale neobčerstvíme.

Nupacký pumptrack: okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání,
rychlost jízdy se udržuje pouhým pumpováním.

Za společenským centrem zahněte doleva ulicí Průběžná a pokračujete po ní těsně před její ohyb. Tam zahněte doleva do ulice U Vodojemu. Ta vás dovede ke hlavní silnici v místě nového "pumptracku" pro kola a koloběžky. Projdeme dále po cestě a dole v údolí se otevírá cíl naší cesty: pitkovický potok a jeho malebné okolí.

V údalí Pitkovického potoka čeká na děti řada herních prvků. Lavičky a louky lákají k odpočinku či pořádání pikniků.

Směrem doleva po proudu jsou Benice. Procházka tímto směrem je také  nádherná, jen jí kazí kus oplocené cesty na soukromém pozemku, doplněný výstražnými cedulemi. My se ale vydáme doprava údolím  přes mostky a travnaté cesty směrem na Kuří.

V tomto tichém malebném místě těsně před vesničkou Kuří bude za několik let stát dálniční most pražského okruhu.

Po příchodu do této vesničky si můžeme vybrat: buď půjdeme po kraji silnice směrem do Nupak, pokud bude na silnici velký provoz, můžeme se zpět vydat stejnou cestou.
U autobusové zastávky na kraji Nupak se vydáme kolem bytovek ulicí u Školky. Na jejím konci projdeme nově budouvanou stezku v těsné blízkosti protihlukového valu a skladu firmy Raben Logistics.

To jsou Nupaky: krásné nové cesty a doprovodná zeleň v těsné blízkosti intenzivní komerční a bytové zástavby.

Za ním se napojíme na ulici Komerční, po které s jedním zabočením dojdeme až k prodejně Auto Opat. Od ní se již vrátíme stejnou cestou. Jen u spolkového domu v Dobřejovicích zkuste zabočit do ulice U Kapličky. U růžové kapličky, po níž ulice nese jméno, zabočte doprava a zkuste najít úzký průchod mezi domy  směrem na návsi.

Věřím, že pro vás tento výlet do sousední podobně velké, ale charakterem zcela jiné vesnice bude zajímavým obohacením.

Datum vložení: 22. 2. 2020 9:10
Datum poslední aktualizace: 18. 2. 2022 10:48