Pěší výlet do Doubravic

Doubravice

Tentokráte se vydáme směrem k Modleticím a zjistíme, že se tam nenacházejí jen nevzhledné plechové krabice skladových a logistických areálů, ale že v jejich stín

Náročnost: lehká

Terén: převážně chodníky, cyklostezky

Mapa výletu: 1url.cz/@DoDoubravic

Z návsi vyrazíme okolo fotbalového hřiště a spolkového domu nahoru ulicí Na Průhoně, směrem k pražskému okruhu. Možná vás někoho překvapí, že pod okruhem je v místě u Kauflandu betonový tunel, jímž prochází cyklostezka. Dostaneme se tak pohodlně směrem k silnici číslo 101 Jesenice – Říčany. Poté, co na ní dorazíme, se dáme pár desítek metrů po krajnici vlevo (pozor na projíždějící auta). U tenisového Wilson centra pak silnici přejdeme. Napravo do tenisových kurtů začíná příjemná cyklostezka, po které se vydáme dále.

Celou procházku nás bude provázet kontrast skladových areálů a krásné přírody.

Stezkou okolo kurtů po chvíli dojdeme na kraj Modletic, které budeme mít po pravé ruce. My se vydáme vlevo dále po cyklostezce. Za necelý kilometr chůze narazíme na silnici, po níž zahneme směrem doleva. Po pár metrech se nám po levé straně ukáže konečná stanice „našeho“ autobusu 328 Modletice-Doubravice a hned naproti ní vpravo začínají Doubravice.

Cyklostezka za Modleticemi vede na rozhraní polí a zeleně lemující Dobřejovický potok.

Samotné Doubravice, patřící pod správu Modletic, jsou malebná vesnička s asi dvaceti staveními. Z jedné strany se nad ní tyčí obrovské plechové skladové areály. Z druhé strany se ale z Doubravic otevírá ničím nerušený pohled do krajiny plné polí, lesů a cest, kde uprostřed polí u Jažlovic pramení Dobřejovický potok. Centrum obce pak tvoří malebná náves s kapličkou. Až si nevelkou vesničku prohlédnete, můžete se vrátit stejnou cestou zpět domů.

Při prohlížení kapličky na návsi vás nejspíše budou sledovat ovce z nedaleké ohrady.

Datum vložení: 20. 2. 2018 9:05
Datum poslední aktualizace: 18. 2. 2022 10:48