Obec Dobřejovice
​​​​úřední hodiny: pondělí a středa 9 – 11 a 14 – 18

Od 20.4. bude uzavřen most přes dálnici u Čestlic

plánek autobusy

Od středy 20.4. do konce června dojde k celkové opravě povrchu komunikace v prostoru mostu přes dálnici D1 mezi střelnicí a Hornbachem a na přilehlých okružních křižovatkách. Omezení a změny pro automobilovou a autobusovou dopravu přinášíme v článku.

ETAPA I: středa 20. 4. 2022 – pondělí 4. 5. 2022 (s výjimkou víkendu 23.–24. 4.)

Proběhne úplná uzavírka mostu, bude uzavřena nájezdová větev na EXITu 8 ve směru Praha.

Objízdná trasa pro tranzitní automobilovou dopravu vede mimo Dobřejovice po silnici II/101 na EXIT 12 (Modletice) a dále po D1.
Objízdné trasy pro Dobřejovice:

• Dobřejovice -> Čestlice / Praha: Po silnici směr Nupaky (pod podjezdem dálnice D1 bude provoz řízen kyvadlově semafory) a dále na Čestlice a EXIT6 (Průhonice).
  • Čestlice -> Dobřejovice: na EXIT6 D1 u Průhonic a dále po D1 na EXIT8 D1 Dobřejovice, další možná trasa vede přes Nupaky a podjezdem pod D1 (zde je provoz řízen kyvadlově semafory).
  • Praha -> Dobřejovice: bez omezení
  • Brno -> Dobřejovice: Přes EXIT 12 (Modletice) a silnici II/101
  • Dobřejovice -> Brno: bez omezení.

Autobusy MHD:

plánek autobusy

• 363: Trasa bude jen mírně upravena. Autobus pojede z Dobřejovic na Nupaky (v podjezdu pod D1 bude provoz řízen semaforem) a dále pak za Hornbachem do Čestlic. Jízdní řád autobusu 363 zůstává beze změn.
  • 328: Autobusy této linky jsou vyšší a nevejdou se do podjezdu pod D1. Proto bude linka 328 jezdit po své trase jen z Prahy do Čestlic a zpět. Pro naší obec jí nahradí linka 397.
  • 397: Stávající linka 397 bude prodloužena. Od Kauflandu pojede po silnic II/101 přes novou okružní křižovatku do zastávky Dobřejovice, Jesenická na náves a odtud zas zpět přes ulici košumberk ke Kauflandu a na Opatov.

Trasa a zastávkové jízdní řády autobusu 397:

ETAPY I, III, IV, V, VI: pondělí 25. 4. 2022 –čtvrtek 9. 6. 2022

Po celou dobu bude zcela uzavřen most přes dálnici. Jednotlivé etapy se liší mírou uzavření části EXITu8 na straně dálnice u Čestlic a přilehlých okružních křižovatek u Hornbachu. Vzhledem k tomu, že na objízdné trasy pro Dobřejovice mají jen malý vliv, uvádíme informace pro všechny etapy souhrnně.

Objízdné trasy pro automobily:

• Dobřejovice -> Čestlice / Praha: Po silnici směr Nupaky (provoz je řízen kyvadlově semafory) a dále za Hornbachem do Čestlic a na EXIT6 (Průhonice).
  • Čestlice -> Dobřejovice: Nejlépe na EXIT6 u Průhonic a dále po D1 na EXIT8 Dobřejovice. Další možná trasa vede přes Nupaky a podjezdem pod D1.
  • Praha -> Dobřejovice: tento směr je bez omezení
  • Brno -> Dobřejovice: Přes EXIT 12 (Modletice) a silnici II/101
  • Dobřejovice -> Brno: bez omezení.

Autobusy MHD:

• 363: Trasa je jen mírně upravena. Autobus jede z Dobřejovic na Nupaky (v podjezdu pod D1 je provoz řízen semaforem) a dále do Čestlic.
  • 328: Autobusy této linky jsou vyšší a nevejdou se do podjezdu pod D1. Proto linka 328 jezdí po své trase jen z Prahy do Čestlic a zpět. Pro naši obec ji nahradila linka 397.
  • 397: Linka byla prodloužena od Kauflandu až do Dobřejovic.

Trasa a zastávkové jízdní řády autobusu 397:

Datum vložení: 14. 4. 2022 13:00
Datum poslední aktualizace: 29. 4. 2022 13:46